Cyklus přednášek - AKADEMIE SEBEPOZNÁNÍ | Akademie Šumperk
+420 583 213 013
Menu
+420 583 213 013
Přihláška do kurzu

Cyklus přednášek - AKADEMIE SEBEPOZNÁNÍ

Akademie sebepoznání – dospělým „ dětem“  města, dětem Jeseníků, Rychleb i nížin severní Hané, ale nejen jim 

Město Šumperk se mi dostalo pod kůži, ač nejsem ani rodák, ani zde již nežiji svůj „moravský sen“, ale mám zde své vlastní dospělé děti, jejich děti, mám zde stovky „dětí“, co jsem měl tu čest vzdělávat na tehdy Střední technické zemědělské škole, řadu přátel… a vzpomínky, které mne budou provázet snad do smrti. I proto, ale nejen proto, jsem měl pocit, že městu a jeho „dětem“ něco dlužím a před deseti lety importovaný studijní směr z PEF ČZU Praha byl jen první splátkou, splátkou za zkušenosti, prožitky a sounáležitost, které k městu stále cítím.

Klasické vzdělání je krásná věc, ale co se dovědět víc? Něco z hůře uchopitelného světa, nehmotné nadstavby, hvězd a nebe, V.dimenze a nečíst jen knihy. A propos knihy, já osobně miluji knihy a mám jich opravdu mnoho a čím jsem starší, tím větší podíl jsou právě knihy poznání, knihy na hraně psychologie, kvantové fyziky, molekulární biologie, genetiky, astrologie, víry a snad i hermetiky. Co však pociťuji dlouhodobě, je nedostatek osobního kontaktu s lidmi, kteří jsou v těchto oborech erudovaní, schopni nejen přátelské fundované diskuse, ale zejména předání svých znalostí dál, šíření pozitivních prvků od sebepoznání po hvězdné souvztažnosti.  Zejména z těchto, ale i velmi osobních důvodů, vykrystalizovala postupně akce zrodu Akademie sebepoznání, na jejíž stránkách právě „ jste“ . Už jen to, že je čtete mne těší a naplňuje myšlenkou:

A který z nabízených oborů poznání si zrovna Vy, zrovna Ty… vyberete, třeba dva současně?

Možností je plno a já jsem přesvědčený, že se bude paleta nabídky rozšiřovat. Není to ziskový projekt, není to hra na školu, je to upřímná snaha posunout k Vám, ano i k Vám, to, co jsem pracně četl desítky let, co jsem analyzoval a neměl často víc, než zdravý rozum a snahu, ale co je to zdravý rozum?

Z titulních stránek se na Vás dívají lektoři, moji mladí přátelé, kteří v daných oborech mají kus práce za sebou, kteří vědí a umí. A dokážou to srozumitelně předat dál! Vážím si jejich souhlasu a přihlášení se do práce, která je navíc k jejich privátním aktivitám, ale o to přece jde v pozitivním „projektu“ vzdělávací a osvětové instituce.

Tak hodně štěstí do startu mé drahé mentální dítě, ať Tě svědomitě řídí a provozuje tým s Toníkem Baudyšem v čele… a  třeba se časem přidám?  Asi bych měl co říci, či lépe řečeno předat, řadě z Vás jak v rovině osobnostního rozvoje a poznání, tak na poli manažerském, obecně řečeno…  (Bůh ví..).

S úctou

Doc. Ing. Dušan Vaněk, Ph.D.

 

Více o Akademii sebepoznání a jednotlivých programech >>> ZDE

Všechny kurzy
Zobrazit všechny AKCE

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější používání našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.

Souhlasím