Rekvalifikační kurz "Strážný/strážná" | Akademie Šumperk
+420 583 213 013
Menu
+420 583 213 013
Přihláška do kurzu

Rekvalifikační kurz "Strážný/strážná"

 

Rekvalifikační kurz "Strážný/strážná" je určen fyzickým osobám, které mají zájem pracovat jako ostraha majetku, osob a chráěných zájmů, tzn. pracovat jako "Strážný/strážná". Absolvent rekvalifikačního kurzu získá informace, znalosti a dovednosti, které mu umožní splnit hodnotící standard resp. obsáhnout všechny požadované kompetence základní – nejnižší kvalifikační úrovně pro oblast ostrahy majetku a osob tj. profesní kvalifikace "Strážný/strážná" (kód profesní kvalifikace strážný 68-008-E podle Národní soustavy kvalifikací. Zákon č. 179/2006 Sb.o ověřování a uznávání výsledků dalšího vzdělávání a o změně některých zákonů). Absolvování rekvalifikačního kurzu není podmínkou pro vykonání zkoušky profesní kvalifikace "Strážný/strážná". 

 

Obsah kurzu - kurz je v rozsahu 40 vyučovacích hodin, a účastník získá informace o "Poučení o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci, Provádění ochrany a ostrahy majetku a osob, Obsluhování technických bezpečnostních systémů, Uplatňování zásad součinnosti se složkami integrovaného záchranného systému, zejména s Policií ČR a vymezenými osobami, Aplikování právních základů bezpečnostní činnosti, Kontrola osob a vozidel na vrátnicích a branách, Kontrolní činnost ve střežených objektech, Dozor v objektech a na veřejných prostranstvích, Provádění jednoduchých úkonů k zajištění a obnovení bezpečnosti a ke snížení ztrát na majetku a zdraví osob, Používání věcných bezpečnostních prostředků, Vedení dokumentace o ostraze, kontrolách a poskytnutých službách".
 
Potvrzení o účasti v akreditovaném vzdělávacím programuPo úspěšném absolvování rekvalifikačního kurzu uchazeč získá Potvrzení o účasti v akreditovaném vzdělávacím programu a může se přihlásit ke zkoušce profesní kvalifikace "Strážný/strážná". Více o zkoušce >>> ZDE.

Kalendář akcí

Zobrazit všechny AKCE
Zobrazit všechny AKCE
Všechny aktuality

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější používání našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.

Souhlasím